Tak – małe firmy też powinny mieć stronę internetową. Dlaczego?

 

Po pierwsze, nowoczesna strona internetowa pozwala na reklamę swoich usług oraz towarów na największym rynku zbytu. Mowa tu oczywiście o internecie. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego, w 2018 roku, prawie 80% osób w Polsce korzystało z sieci internet aby wyszukiwać pożądane informacje. Ta wartość przekłada się na ogromną liczbę niemalże 29 milionów osób. Chyba warto spróbować do nich dotrzeć?

 

Po drugie, stworzenie profesjonalnej strony internetowej to stosunkowo nieduże koszta. Kilkanaście lat temu wykonanie strony www mogło wiązać się z dużym wydatkiem. W dzisiejszych czasach – szczególnie gdy dotyczy to strony internetowej dla małej firmy – koszty stworzenia profesjonalnej witryny zaczynają się od kilkuset złotych. Szczególnie gdy mowa tu o prostych (ale ciągle nowoczesnych) stronach dla lokalnie działających firm. Dodatkowo, stworzenie strony dla firmy jest właściwie jednorazową inwestycją.

 

Internet pomaga promować praktycznie każdy rodzaj usług. Strona internetowa pracuje dla nas 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nigdy nie wiemy, kiedy skontaktuje się z nami potencjalny klient a dzięki temu, że mamy w internecie swoją wizytówkę zwiększamy szansę kontaktu, nawet gdy jesteśmy fizycznie poza pracą. Czyli my odpoczywamy a nasza strona internetowa pracuje za nas.

 

Kolejną zaletą posiadania profesjonalnej strony internetowej jest znacząca poprawa wiarygodności. Potencjalny klient może łatwo sprawdzić czy dana firma istnieje, co robi, może chcieć zobaczyć wykonane prace. Strona www daje możliwość weryfikacji i sprawdzenia danych przez klienta i może (powinna!) przekonać go do kontaktu/zakupu.

 

I wreszcie – niezależnie od tego w jakiej branży prowadzisz swoją działalność, Twoja konkurencja już jest w internecie. Czy jest to strona internetowa czy profil w social media, Twoi potencjalni klienci zamiast do Ciebie, docierają do konkurencji. Nie ma też znaczenia rodzaj prowadzonej działalności oraz wielkość miasta. Duże miasta, mniejsze czy też średnie jak Jaworzno – strona internetowa jest przydatna dla każdego.

 

Lista zalet posiadania własnej strony www mogłaby być kilkukrotnie większa. W 2019 roku ciężko bowiem obronić tezę o braku konieczności posiadania strony przez przedsiębiorcę. Potwierdzają to nasi klienci. Szczególnie tacy, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą i wcześniej nawet nie myśleli o tym że można/da się promować ich usługi przez internet. Otóż można. I da się. I jaki widzimy po rosnącej sprzedaży naszych klientów – warto.

Leave a Reply