Dzisiaj krótki artykuł, który ma celu pokazanie kilku – w tym wypadku 5 – sposobów na zwiększenie ruchu na stronie internetowej. Dlaczego wybraliśmy 5 sposobów a nie np. 10 albo 70? Dobre pytanie. Prawda jest taka, że do takiego artykułu, który bezpośrednio odnosi się do zagadnienia pozycjonowania (SEO) można dopasować praktycznie dowolną liczbę sposobów i pomysłów. W Webtiq Studio uważamy jednak, że pewne sprawy należy przedstawiać krótko i konkretnie. A sama “piątka”. Kto z nas nie lubił dostawać piątek w szkole?

Pomarańczowa ikona

Content is king – Twórz unikatowe treści. Takie jak ta 😉 Powinny być trochę dłuższe ale ważne, żeby zawartość strony nie była od nikogo kopiowana. Algorytmy Google nie lubią duplikatów treści, a dodatkowo zapożyczanie od innych nie należy do najbardziej etycznych praktyk prawda? Jeśli mamy produkt lub usługę to pokażmy ją. Piszmy o niej. Aktualizujmy stronę internetową. Niech wyszukiwarka zobaczy, że nasza strona “żyje”. Wysoka jakość słowa pisanego oraz regularność publikowania nowych treści ułatwi robotom Google w wychwyceniu naszej strony, co wpłynie bezpośrednio na jej wyższą pozycję w wyszukiwarce. A jak wiadomo:

Wysoka pozycja = większa ilość odwiedzających

Pomarańczowa ikona

Linkbuilding – Czyli budowanie określonego profilu linków. W dużym skrócie i uproszczeniu, chodzi tu o zdobywanie zróżnicowanych linków, pochodzących z różnych źródeł, najlepiej jak najlepszych jakościowo. Linki takie powinny kierować nie tylko na naszą stronę główną, ale także na poszczególne podstrony. Wskazanym jest aby linki kierujące do naszej strony internetowej były zarówno linkami dofollow jak i nofollow. Warto pamiętać też o odpowiedniej siatce linków wewnętrznych, pomiędzy poszczególnymi podstronami na naszej stronie www.

Pomarańczowa ikona

Działania w social media – Bardzo popularny (i skuteczny) sposób na zwiększenie ruchu na stronie internetowej. Załóżmy profil w social media. Pokazujmy nasze prace, treści które tworzymy. Jeśli mamy bloga – nic nie stoi na przeszkodzie aby udostępnić określony post na Twitterze czy Facebooku. Post zdobędzie trochę zasięgu a my zwiększymy ruch na stronie internetowej. Dodatkowo posty np. na Facebooku charakteryzują się wysoką “zaraźliwością”, są bardzo łatwo udostępniane i przesyłane dalej. I o to chodzi!

Pomarańczowa ikona

Mobilna wersja strony – To sprawa oczywista. Strona musi dobrze wyglądać (i działać!) na urządzeniach mobilnych. Obecnie, smartfony odpowiadają za ponad połowę całego ruchu w internecie. Właśnie za pomocą telefonów komórkowych najczęściej kupujemy online, czytamy wiadomości czy sprawdzamy social media. Jeśli nasza strona “nie wygląda” – a jest takich mnóstwo – to użytkownik z reguły opuści ją i sprawdzi witrynę nasze konkurencji. Jeśli ta wygląda dobrze/lepiej to mamy… Wiadomo co. Problem. Warto więc sprawdzić jak prezentuje się nasza strona w widoku mobilnym. Można to bardzo łatwo zrobić wklejając link z adresem naszej strony w usłudze Google:

https://search.google.com/test/mobile-friendly

Pamiętajmy tylko o skopiowaniu całego linka razem z protokołem http/https.

Pomarańczowa ikona

Działania lokalne – W dobie internetu łatwo o tym zapomnieć ale warto też promować swoją stronę lokalnie. Jeśli jesteśmy uczestnikami różnego rodzaju spotkań, śniadań dla przedsiębiorców, meetupów oraz podobnych inicjatyw, pochwalmy się swoją stroną www. Warto mieć ze sobą profesjonalną wizytówkę, w jeszcze bardziej profesjonalnej teczce firmowej, które w profesjonalny sposób zaprezentują naszą firmę.

I tak by to wyglądało. Pięć pomysłów na zwiększeniu ruchu na stronie internetowej. Każdy z osobna powinien przynieść efekt, natomiast zastosowanie wszystkich – to niemal gwarancja efektów. Jeśli będą Państwo potrzebować jakiejś pomocy, czy to przy zaprojektowaniu i wydrukowaniu wizytówki czy stworzeniu mobilnej wersji strony – polecamy się. Z pewnością znajdziemy i wdrożymy satysfakcjonujące rozwiązanie.

Leave a Reply