Strona internetowa dla kancelarii prawnej

Strona internetowa dla kancelarii prawnej

Nie każdy przedstawiciel zawodów prawniczych zajmuje się tym samym. Inaczej wygląda codzienna praca adwokata, a inaczej notariusza. Kompetencje syndyka tylko po części łączą się z kompetencjami komornika.

Świat prawniczy jest bardzo szeroki. Każdy zawód, jaki wchodzi w jego obręb, reprezentuje przecież tysiące osób, które chcą pomagać innym w rozwiązywaniu problemów z prawem i, co zrozumiałe, zarobić na swoich usługach. Dlatego każdy z nich powinien zadbać o skuteczną reklamę dla prawnika i posiadać swoją internetową swojej kancelarii prawnej.

Marketing prawniczy ma jednak jeden haczyk: ze względu na etykę zawodową prawo zabrania osobom zajmującym się nim reklamowania swoich usług. Wszelka obecność adwokata czy radcy prawnego w sieci, taka jak dla przykładu jego strona www, wymaga więc przemyślenia, dokładnego zaplanowania i przewidzenia jej konsekwencji.

Najlepszą formą zaprezentowania swoich usług w XXI wieku jest zainwestowanie w nowoczesną stronę internetową. Bardzo cenimy ją sobie dlatego, że przy profesjonalnym wykonaniu, które zawsze jest naszym celem, daje ona prawnikowi wiele możliwości: pozwala zaistnieć jego marce w sieci, przekazać informacje o niej w prosty, czytelny sposób — i przez to sama pracuje nad kreowaniem jej wizerunku.

Co to oznacza? Że strona internetowa dla prawnika wcale nie musi zawierać reklam kancelarii prawniczych: wystarczy bowiem, że będzie spełniać swój cel, czyli informować odbiorcę o jego działalności. A jeśli zostanie ona wykonana profesjonalnie, to rezultaty podobne do tych, jakie daje reklama, pojawią się same.

Strona internetowa dla kancelarii, radcy prawnego lub adwokata jest więc dla naszego zespołu szczególnym polem do popisu

01. Budujemy strategię, aby jak najlepiej przedstawić wizerunek prawnika w sieci, najpierw zapoznajemy się z jego usługami i oczekiwaniami. Dzięki temu tworzymy spójną koncepcję jego strony www, a potem dopasowujemy do niej najlepsze rozwiązania.

 

02. Tworzymy wartościową treść. W trakcie prac nad stroną www dla kancelarii prawnej nie rezygnujemy z unikalnej, ciekawej treści. W ich przypadku kluczem do sukcesu jest bowiem jasne przedstawienie informacji na temat oferty firmy. Świetnym rozwiązaniem do wyróżnienia witryny dla prawnika jest również prowadzenie bloga, który, mimo że coraz popularniejszy, nadal znajduje się na niewielu stronach tego typu.

 

03. Stawiamy na estetykę. Profesjonalna grafika dopasowana do charakteru marki wyróżni każdą stronę www w branży prawniczej. Profesjonalny design oraz wysokiej jakości fotografie to drobne zabiegi, które budują wizerunek marki, nie potrzebując do tego słów.

 

04. Nadajemy stronie nowoczesny wygląd. Interaktywne funkcje takie jak poglądowa mapka czy formularz kontaktowy to punkty obowiązkowe każdej nowoczesnej strony internetowej. W przypadku strony www dla prawnika jest to więc szczególnie ważne.

 

05. Dbamy o responsywność. Tak jak każda nowoczesna strona www, witryna dla kancelarii prawnej musi sprostać wymaganiom dzisiejszej technologii. Dlatego optymalizujemy ją pod kątem dostosowania do wersji mobilnej już na etapie tworzenia strony.

 

06. I punkt najważniejszy — SEO, na które, jako agencja interaktywna, kładziemy szczególny nacisk. Dostosowanie treści na stronie www dla prawnika pod względem wyszukiwarek jest bezcennym narzędziem, które bez konieczności dodatkowej reklamy generuje stały ruch na stronie. Tym samym działa jak niemal bezpłatna, stała promocja strony w sieci.

Każdy prawnik zajmuje się inną, konkretną dziedziną, dlatego każdy z nich zasługuje na własną stronę internetową, jaka wyróżni się w sieci. A tym zajmujemy się właśnie w Webtiq Studio.

 

Pytania? Chętnie na wszystkie odpowiemy

Zamów bezpłatną wycenę nowoczesnej strony internetowej i zobacz co możemy dla Ciebie wykonać.

Kontakt